Skarpetki złuszczające

Dziś o skarpetkach złuszczających, co to jest i czemu służy, czy warto? zapraszam:)

IMG_20160113_104430

Skarpetki złuszczające przypominają normalne skarpetki tyle, że są większe i nasączone w środku specjalnym płynem:)

Mają za zadanie w ciągu kilku dni złuszczać martwy naskórek, zrogowacenia, niwelować pęknięcia, po czym skóra na stopach i piętach ma być gładka.

IMG_20160113_104712

IMG_20160113_104817

Jak się je używa?

Musisz mieć umyte i wysuszone stopy, nałożyć skarpety i trzymać tyle ile zaleca producent, proces złuszczania zacznie się po kilku dniach:)

IMG_20160113_104629

Teraz opiszę Wam jak u mnie to zadziałało:)

Trzymałam skarpetki jakieś 2 h na stopach, po czym umyłam je, osuszyłam i….już byłam ciekawa kiedy zacznie się proces złuszczania. Nie było u mnie tak jak pisze producent. Moje złuszczanie zaczęło się po jakiś 7-9 dniach i trwało jakieś 2 tygodnie. Jak to wyglądało u mnie? a no tak, że skórę mogłam odrywać płatami, jak wąż gubi skórę, tak ja ją gubiłam na stopach:P Nie wyglądało to za fajnie, dlatego, taki zabieg nadaję się zimą, ewentualnie wczesną wiosną, kiedy nie odkrywamy jeszcze stóp, w innym wypadku w sandałach będziemy straszyć ludzi;).

Podczas złuszczania stosowałam krem, który też był moim odkryciem- Lirene z 30% mocznikiem, o nim napisze kiedy indziej bo jest re-we-la-cy-jny! Tak jak pisałam, złuszczanie zaczęło się pózno, gdy już myślałam, że to na mnie nie działa, a potem byłam wręcz przerażona odpadającą skórą, ale…..teraz jestem naprawdę zadowolona.

Mam gładkie stopy, pięty też są gładkie, ale wiem, że zastosuję skarpetki ponownie, by ta skóra na piętach całkowicie się usunęła, wtedy będzie już rewelacja:) Oczywiście nadal przed snem nakładam na stopy krem Lirene i cieszę się efektem gładkich stóp.

Czy polecam Wam skarpetki złuszczające?

Tak, tylko uzbrojcie się w cierpliwość, a efekt powinien być zadowalający:) ( oczywiście na każdego mogą zadziałać inaczej, ja jestem zadowolona z efektu jaki uzyskałam )

M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.