Ziaja Liście Manuka

Hej dziś słów kilka o moich odczuciach po stosowaniu Ziaja Liście Manuka, a konkretnie pasty do głębokiego oczyszczania i żelu.

IMG_5183

Długo wzbraniałam się przed przetestowaniem tych produktów, sądząc, że to kolejny bubel, rozreklamowany na blogach, wokół którego było tyle szumu. Szybko okazało się, że produkty mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Do której ja należę?

IMG_5184

Może na początku o tym co producent obiecuje, jeśli chodzi o ŻEL:

-substancje czynne głęboko oczyszczające

-substancje czynne nawilżająco-kojące

-dokładnie oczyszczona skóra

-redukcja sebum

Niestety nie zgadzam się z żadnych z tych podpunktów. Na mnie ten żel nie działa w żaden z zamierzonych efektów. Oprócz zmycia makijażu i chwilowego uczucia świeżości nie robi nic. To moja indywidualna opinia, ale jestem szczerze zawiedziona, spodziewałam się odblokowania zaskórników, głębokiego oczyszczenia i ogólnej poprawy skóry.

IMG_5193

Nie kupię żelu ponownie, gdyż jest on zwykłym żelem myjącym do twarzy, zmywającym zanieczyszczenia i makijaż-nie robi nic poza tym.

Drugi produkt do którego podeszłam równie sceptycznie to PASTA DO GŁĘBOKIEGO OCZYSZCZANIA, producent zapewnia:

-głębokie oczyszczanie

-odblokowanie porów

-zapobieganiu nowych zaskórników

IMG_5192

Otóż z pastą jest taka zależność, jeśli umyję nią twarz widzę chwilową poprawę, tzn. skóra ściągnięta,pory jakby mniejsze, uczucie czystości. Efekt ten jest jednak krótkotrwały. Pasta nie czyni postępu, nie jest to długotrwałe oczyszczanie i niwelowanie zaskórników czy poprawa skóry. Działa ona na zasadzie mocno zdzierającego peelingu, który daje chwilowy całkiem zadowalający efekt. Lecz mi nie oto chodziło, ja chcę stopniowo i sukcesywnie poprawić moją skórę na twarzy, która jest mieszana, a utrapieniem są zaskórniki. Mam już kilka faworytów do kolejnych testów, a w mojej łazience na pewno na długo nie pozostanie ta pasta.

Podsumowując, jeśli zależy Wam na produkcie, który całkiem niezle zmyje Wasz makijaż i produkcie, który solidnie zedrze martwy naskórek na twarzy- spróbujcie;) Jeśli oczekujecie pozbycia się na dłuższy czas zaskórników, poprawy skóry, tzn. produktu, który odpowiada w pełni skórze mieszanej ,czyli nie wysusza jej i dba również o dobre nawilżenie, jednocześnie niwelując zaskórniki i wypryski- TE PRODUKTY NIE SĄ DLA WAS:)

Merysu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.