Jak samodzielnie ściąć włosy?

Hej dziś wpis o włosach i o tym jak samodzielnie je ściąć/podciąć w domu bez wizyty u fryzjera. Sposób, który Wam przedstawię sama zaczerpnęłam z internetu i tak już drugi raz tą metodą podcięłam końcówki i lekko wycieniowałam górę. Przy długich włosach z tyłu wychodzi trójkąt/skos, natomiast przy krótszych to cieniowanie widać już od góry przy twarzy. Także zależy jakiej długości macie włosy taki efekt będzie końcowy. Mi się podoba jak to teraz u mnie wygląda, bo ładnie się układają bez ingerencji prostownicy czy lokówki.

img_7939

Pierwszy krok

Umyj włosy, zaczesz wszystkie do dołu, tak by równo stykały się na dole, zwiąż je gumką. Na zdjęciu cięzko było mi to uchwycić samej, ale chodzi o to by koniecznie były równe, gumka trzyma je w ryzach.

img_7903

Drugi krok

Przesuń gumkę w dół, na taką odległość, ile chcesz ściąć włosów.

img_m

Trzeci krok

Teraz gumka wyznacza ci granicę. Włosy nadal mają być perfekcyjnie proste, u mnie robiąc zdjęcie są krzywe, ale jak odłożyłam aparat, ponownie je zaczesałam, związałam gumką, i obcięłam przy gumce.

img_7907

img_7897

To wszystko:) Po rozpuszczeniu włosów i zaczesaniu je do do tyłu, będą z przodu lekko wycieniowane, bądź jak macie długie włosy, ułożą się z tyłu w trójkąt:)

Ścięłam dosyć sporo:)

img_7911

Dodam jeszcze, że ja mam nożyce fryzjerskie zakupione na Allegro za jakieś 20 zł, więc wiadomo nie są profesjonalne, ale chodzi o to by nie obcinać tych włosów nożyczkami do codziennego użytku.

img_7952

Wypróbujecie tą metodę?:)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.